top of page
Vyhledat
  • Sebastien Bonnet

Bikram Agentka - španělská Málaga

Aktualizováno: 29. 6. 2018


Málagu jsem navštívila na necelých 5 dnů, zrovna v rámci svojí každodenní challenge Bikram Yogy. Když jsem tedy zjistila, že poblíž Málagy je ve městě Fuengorilla studio, neváhala jsem a hotel jsem si zarezervovala v jiné oblasti, než bylo původně zamýšleno, cca 30 minut vlakem od Málagy, pěšky jsem to měla krásných 10 minut. :-)Studio vede milá Caroline, vtipná (a hlučná) španělka kolem 55 let, se kterou jsem komunikovala už na Facebooku ohledně lekcí, cen a studia a nedělá ji problém komunikace v angličtině. Lekce sice nabízí zatím pouze ve španělštině, kterou jsem po letech zapoměnla, takže výhoda byla, že to byla Bikram Yoga v pravém slova smyslu, neměnila se jediná pozice. Ač se mělo jednat o pravou Bikram jógu, Caroline nabízela také lekce Express, kdy se během 60 min cvičila celá sestava, ale pouze v jednom setu, tedy bez opakování, což mě trochu překvapilo.


Studio jsem navštívila každý den, někdy dvakrát (ráno a večer). Bylo malé, součástí menšího nákupního centra a kapacita studia byla asi 18 lidí. Zakoupila jsem si tedy balíček týdenního cvičení, v ceně bylo i půjčení yoga podložky a ručníku na každou lekci, voda byla k zakoupení ve studiu, stejně jako další doplňky stravy a malé svačinky.


Caroline nabízela také nějaké oblečení, nicméně moc se jí líbily moje sety od Evičky ze Siluet Yoga Wear.


Přístup k cizincům měla skvělý, v samotné lekci byla třeba polovina většinou Britů, kteří kolem Málagy hodně žijí. Kdyby někdo měl jazykovou bariéru i s angličtinou a přesto cvičil, určitě by neměl problém lekci stíhat nebo koukat kolem sebe. Caroline s náma občas i kousek cvičila nebo ukazovala. Opravovala jmény a především nové lidi, tak jak jsem zvyklá u nás.


Šatny byly nové a čisté, celé studio není starší než dva nebo tři roky. Veškerá pravidla byla stejná, jak je známe z pražského studia.


První lekce byla mnohem těžší, než jsem čekala, v místnosti byl teploměr, který hlásil 43-44 °C a vysokou vlhkost. Hot room neměl narozdíl od toho pražského žádné větrání, větralo se až po lekci a to otevřením dveří do chodby. Mně to jako milovnice toho největšího horka vyhovovalo, ale docela překvapilo.


Tedy i express lekce byly náročné. Člověk se potil už při Pranayama dýchání a tělo se zahřálo opravdu rychle. Po lekci nás v malé místnosti čekala připravená voda s vymačkaným citronem, studený čaj, mandarinky, pomeranče a citrony. Každý si mohl dát dle své libosti. Caroline všechny znala, takže jsme si vždy chvíli povídali a lekci rozdýchali. :-) Studiu bych dala 5 hvězdiček z 5, byla to skvělé zkušenost a rozhodně mohu doporučit. Další report bude ze studia Bode NYC, Flatiron building. :-)Pro Bikram Yogu Prague

Petra Mandáková

324 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page