top of page
Vyhledat
  • Sebastien Bonnet

BIKRAM MUŽI - Zdeněk Horel

Zdeněk pracuje jako manažer servisu. Ve volném čase, jako každej tvrdej chlap ;), chodí do fitka, v zimě jezdí na snowboardu a občas hraje badminton.

Rád cestuje a poslední rok zkouší tetovat.


PROČ JSI ZAČAL BIKRAM JÓGU CVIČIT?

Na svou první lekci jsem šel na Valentýna se svou manželkou, tehdy ještě přítelkyní, abych si jógu vyzkoušel a mohl si tak udělat svůj názor. Dalším důvodem bylo to, že jsem potřeboval trochu zhubnout na svatební fotky :), přesto jsem ale neočekával, že bych šel vícekrát než jednou, a už vůbec ne, že by mě to nějak chytlo.

Klasickou jógu jsem si sice chtěl vždy vyzkoušet, ale nečekal jsem, že svou první hodinu jógy si odbudu zrovna v hot roomu.


JAKÝ MÁŠ NÁZOR, ŽE BIKRAM JÓGA JE HLAVNĚ PRO ŽENSKÝ?

Neřeším to. Mimochodem jógu vymysleli muži, ne? Přesto ale tento předsudek přetrvává a horko těžko by se mi podařilo někoho ze svých kamarádů přemluvit, aby na jógu šel, natož, pak do takového vedra a v plavečkách :).


CO JE PRO TEBE NA BIKRAM NEJTĚŽŠÍ?

No, tak za prvé se dokopat k tomu přijít na lekci. Pak samozřejmě samotné cvičení, kdy se 90 minut snažím sám sebe přemlouvat, že to zvládnu až do konce.


JAKÝ NA SOBĚ POZORUJEŠ DÍKY CVIČENÍ ZMĚNY?

Jsem sice ohebnější, ale zdaleka ne tolik jak bych si přál. Proto mě pravděpodobně čeká ještě mnoho let snažení :). Dalším plusem je, že pak lépe snáším letní vedra. Bikram jóga není jen o fyzických benefitech, ale také má dobrý vliv na psychiku člověka. Hodně věcí je o hlavě. Člověk se s každou lekcí učí vytrvalosti, disciplíně a posouvá své limity. Cítíte se tak lépe a vše se hodí i v běžném životě.


CO TI BIKRAM JÓGA DÁVÁ A JINÉ SPORTY NE?

Očistu organismu a čistou hlavu, alespoň tedy během lekce, protože člověk opravdu vypne ať chce, či ne. Dále pak skvělý pocit po docvičení, který je vážně návykový :-).


CO BYS DOPORUČIL CHLAPŮM, KTEŘÍ UVAŽUJÍ O TOM ZAČÍT BIKRAM JÓGU CVIČIT (PROSTĚ PÁR TYPŮ OD MAZÁKŮ😊)

Nebojte se toho. Není nic jednoduššího, než přijít to zkusit a přesvědčit se. Stojí to za to!


Díky za tvůj čas Zděnku!

224 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 comentario


photo lab
photo lab
16 sept 2020

Děkujeme za velmi zajímavý blog a krásné fotografie. Opravdu jsem se posral. Hodně štěstí! Také vám doporučuji přečíst si všechny tipy pro černobílé fotografie. Jsem si jist, že to oceníte a použijete v budoucnu https://fixthephoto.com/blog/photo-tips/amazing-examples-bw-photography.html

Me gusta
bottom of page