top of page
Vyhledat
  • Sebastien Bonnet

Bikram agentka - německý Augsburg


Patřím k zavislým na Bikram józe. 😊 A vzhledem k tomu, že v těhotenství se má závislost ještě díky opravdové úlevě při každé lekci zvětšila, konečně jsem se odhodlala navštívit Bikram jógu i v Bavorsku, kde často pobývám.


V Bavorsku jsem našla studia certifikované bikramyogy tři. Dvě v Mnichově a jedno v Augsburgu. Mnichovská studia jsou dle webových stránek dlouho zaběhnutá, disponují stránkami i hodinami v angličtině a stejně tak vítají i všechny těhotné. Nicméně při pohledu na ceník, se přiznám, mi už byla trochu méně sympatická. Ceny jsou téměř o 50 % vyšší než naše pražská, což našinec zkrátka v peněžence pocítí.


Naopak studio v Augsburgu nabízí ceny zhruba o sympatických 20 % vyšší než u nás , ale na webovkách není možné najít vůbec nic o lekcích v AJ, či zda je možné cvičit v těhotenství. Základy němčiny sice ovládám, ale kdo byl v Bavorsku ví, že to nemá s němčinou skoro nic společného. 😊


Řekla jsem si, že jestli se jedná o certifikovanou Bikram jógu, tak to přece musím zvládnout. Sebrala jsem tedy odvahu a vydala se právě do studia v Augsburgu.


Ihned na recepci mé obavy rozbil velice příjemný, usměvavý Joachim. Joachim se do birkam jógy zamiloval hned po první hodině a stejně jako mnohým mu změnila život. V roce 2015 se rozhodl absolvovat Bikram Teachers Training a pak učil v Hamburku a Mnichově, než se rozhodl, že si založí své vlastní studio v Augsburgu letos v únoru.

Tudíž studio je krásné, čisté, vše nové a působí domácím prostředím. Sál je veliký asi jako naše pražské studio. Příjemné je, že se dá i u studia dobře parkovat.

Naopak samozřejmě po třech měsících, přesto, že už má Joachim 200 registrovaných cvičících, nejsou hodiny moc naplněny a návštěvníci patří spíše k začátečníkům. Rozhodně si nechci fandit, považuji se sama za začátečníka a vím, že mám spousty prostoru pro zlepšení, ale jejich překvapení, že na příklad v luku ve stoje se dá opravdu vydržet stát aspoň 30 vteřin, mi velice zalichotilo a v duchu jsem přemýšlela co by asi říkali na naše daleko šikovnější a zkušenější jogíny než jsem já, kteří jsou u nás k vidění ve velkém množství na každé lekci.


Na druhou stranu musím říct, že přestože na hodině jsme byli maximálně v šesti, po atmosferické stránce bylo v místnosti příjemné teploučko a rozhodně jsem neměla potíže se zapotit a zacvičila jsem si skvěle. Po stránce energické pak počet nahrazovalo nadšení jogínů i Joachima, který kvůli mé účasti plynule ve velké části lekce přecházel do angličtiny.


Věřím tedy, že tímto přístupem se podaří studio brzo zaplnit.


Po lekci je pro návštěvníky připravena voda, čaj a jablíčka.


Celkově bych tedy studiu dala 4 hvězdičky z 5, ale věřím, že tu jednu hvězdičku, kterou přeci jen musím dát dolů kvůli aktuálnímu počtu návštěvníků, budu moci brzo doplnit.


Rozhodně pokud budete v okolí návštěvu studia v Augburgu doporučuji.


Pro Bikram Yogu Prague

Kateřina Gallusová

228 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page