top of page
Vyhledat
  • Sebastien Bonnet

První Live Stream lekce se mi zdála malinko „lážo plážo“ - Jindra Horská

On-line Bikram Yoga je to dřina, ale stojí to za to! Myslím, že víc než 10 let se potím ve studiu s ostatními statečnými. Asi rok jsem začala praktikovat minimálně 3x týdně a v posledním půl roce ještě víckrát. Ale ouha…. přišel mezi nás Covid. Sice miluji knížku G.G. Márqueze „Láska za časů cholery“, ale s láskou za časů korony jsem opravdu nepočítala. Jenže se stalo a láska ke cvičení Bikram jógy se kupodivu prohloubila.Když bylo všechno zavřené, bylo mi líto, že nemůžu do studia. Řekla jsem si, že to zkusím sama. Bohužel můj zrychlený biorytmus provedl to, že 90 minutové cvičení se smrsklo na pouhých 30 minut. Byla jsem trochu překvapená, jak jsem to rychle „zvládla“ a navíc mě to stejně nebavilo. Nikdo mě nekorigoval, nepovzbuzoval, nekritizoval.

Naštěstí holky instruktorky ihned na situaci zareagovaly a spustily on-line lekce.Připojila jsem se už k druhé lekci a zůstala věrná. První on-line lekce se mi zdála malinko „lážo plážo“. Byla mi trochu zima, i když jsem měla tlusté ponožky, mikinu a o nějakém pocení nemohla být řeč. Zvláštní bylo, že tělo mě bolelo druhý den úplně jinak než po cvičení ve studio. Možná trochu víc. Měla jsem pocit, že polohy nemohu úplně dotáhnout a teplo chybí k tomu, abych byla pružnější a ohebnější. Ale samozřejmě že se krásně dýchalo…


Druhý den jsem do toho šla znova. A pak znova a znova… Co také dělat, když se nikam nesmělo? Z dlouhého dne si ukrojit aspoň 1,5 hodiny jen pro sebe bylo skvělé. Doma časem trochu ponorka, všechno uklizeno, napečeno, vypráno, roušky ušité. Na svou podložku jsem se vracela každý den. Pak jsem odjela na chalupu a pokračovala i tam.

Ale taková pohoda to zase nebyla, protože Tereza, Jana a Veri se do toho také pořádně opřely a nenechaly nás se moc flákat. Najednou jsem zjistila, že některé polohy nedělám tak úplně správně a jejich přísným očím nic neuniklo, ani na dálku. Přesto jsem vydržela celou dobu, co bylo zavřené studio a poctivě jsem cvičila. Tedy téměř denně!


Všichni jsme se těšili, až se znovu otevře studio, jak na Pankráci, tak zbrusu nové, ve Vodičkově ulici. Když jsem přišla poprvé po dlouhé době do studia, myslela jsem, že nepřežiju! To vedro, nemůžu dýchat, asi umřu… :).


Podruhé už to bylo mnohem lepší a mohla jsem se soustředit „jen“ na dýchání, protože jsem „nanečisto“ vypilovala polohy. (Snad to nezní moc nafoukaně).

Bohužel jsem delší dobu mimo Prahu, tak jsem opět uvítala, že on-line lekce pokračují. Takže cvičím venku nebo uvnitř chalupy a když jsem v Praze, jdu se poctivě potit do studia. Jsem moc ráda, že jsou lekce nadále streamované, protože jsem asi závislá na téměř denním praktikování. Takže všem doporučuji obě verze, jak studio v pekelném vedru, tak domácí cvičení s přísnou korekcí instruktorek a instruktorů. Doma si to pěkně v klidu nadřete a ve studiu už můžete polohy prohlubovat a zlepšovat.


1. Musíš si na cvičení Bikram lekce předem vyhradit nějaký konkrétní čas?

Plánuješ dopředu, na jakou lekci půjdeš, nebo prostě jak ti to vyjde?

Ani moc neplánuji, spíš, jak mě to napadne. Plánovač nejsem, takže někdy se rozhodnu až na poslední chvíli. 2. Umíš našim klientům doporučit nějaký trik, jak vše v hlavě vypnout, i když vedle v místnosti je notebook plný nevyřízených emailů nebo děti, které si mají dělat úkoly?

Dítě už je dospělé, takže tuto starost nemusím řešit. Manžel ví, že mě nemá rušit. Telefony neberu a na maily odpovídám až po lekci. Je to stejné jako ve studiu. Je to čas vyhrazený jen pro mě.

3. Nepřipadáš si odříznutá, když cvičíš takhle na dálku a nejsi přímo v sále?

Odříznutá si nepřipadám. Instruktoři mě nenechají vydechnout :) I když se přiznám, že si na obrazovku nedávám celý sál, ale jen sebe. Ne že bych se kochala pohledem na sebe, ale obrazovku používám jak zrcadlo kvůli self-control. 4. Umíš se vyhecovat při LIVE STREAM lekci stejně jako v té normální u nás ve studiu?

Myslím, že umím. Vím, že to dělám kvůli sobě a jen se poflakovat mi připadá jako ztráta času. Je jasné, že někdy to není na 100 %, ale to je stejné jako v sále. Holt někdy jsem unavená a tělo si řekne, ať brzdím :)

5. Pokud je člověk úplný technický analfabet. Zvládne se připojit, a hlavně správně naladit? :D Připojení mi přijde easy a nikdy jsem s tím neměla problém a všechno jsem nastavila ihned. Pokud se třeba někdy nelze připojit, zavolám na recepci a vždy se to ihned vyřeší. Zkrátka žádný problém.


Děkujeme za rozhovor Jindro a těšíme se na tebe zas na obrazovce ;)!


Tvoje Bikram Yoga Prague377 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page